Edukacija „Kalėdinių sausainių dekoravimas“ socialines paslaugas teikiančiose įstaigose

Edukacija „Kalėdinių sausainių dekoravimas“ socialines paslaugas teikiančiose įstaigose

Gruodis… Tai laikas, kai norisi dalintis gerumu, šiluma, meile, puoselėti tradicijas, džiaugtis šalia esančiais…

Individualios priežiūros darbuotojo specialybės mokinės kartu su mokytojomis Edita Endruliene ir Viktorija Šepetiene organizavo saldžius ir kūrybiškus edukacinius užsiėmimus „Kalėdinių sausainių dekoravimas“ Šilutės mieste socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Juk nėra pasaulyje kito tokio konditerinio kepinio, kuris labiau simbolizuotų Kalėdas nei meduoliai ir imbieriniai sausainiai.

Edukacinių užsiėmimų planavimas ir pasiruošimas jiems prasidėjo lapkričio pradžioje.  Atsižvelgdamos į tikslinių grupių poreikius, mokinės suplanavo veiklas, aptarė jų įgyvendinimo galimybes ir kibo į darbus. Su meile pakavo dovanėles, rašė sveikinimus, kepė pyragus, keksiukus. Besiruošdamos edukacinei veiklai mokinės iškepė daugiau kaip 200 imbierinių sausainių. Joms talkino profesijos mokytoja Loreta Liekienė ir 21 VR grupės mokinė Augustė.

Įpusėjus gruodžiui „Kalėdinių sausainių dekoravimo“ kūrybinės dirbtuvėlės iškeliavo į socialines paslaugas teikiančias įstaigas.

Imbierinių sausainių dekoravimas – smagi, kūrybiška ir kruopštumą lavinanti edukacinė veikla. Teorinės dalies  metu užsiėmimo dalyviai sužinojo Kalėdinių sausainių atsiradimo istoriją, aptarė jų kepimo subtilybes.  Praktinės dalies metu  Dienos socialinės globos institucijoje gavėjai, Socialinės globos namų gyventojai ir Dienos centrą lankantys vaikai, kartu su būsimomis individualios priežiūros darbuotojomis, dekoravo imbierinius sausainius.

Linksmosios nykštukės džiaugėsi kūrybine užduotimi, kurią atlikti jas pakvietė Socialinės globos namų direktorė Evelina Zdanevičienė. Kartu su įstaigos gyventojais jos siuvo ir dekoravo draugystės pirštines ir širdeles.

Šypsenos, šilti apkabinimai, darbingas šurmulys, nuoširdūs pašnekesiai sukūrė šventinę nuotaiką ir jaukią bendrystę.

Gražiai pasidabinusios nykštukės neaplenkė ir „Pamario senjorų namų“. Jų gyventojus nudžiugino  saldžiomis dovanėlėmis ir nuoširdžiais sveikinimais.

Visiems linkime ramybės, gerumo ir šiltų akimirkų kupinų dienų…