Kūrybinės siaubo vakarėlio dirbtuvės

Kūrybinės siaubo vakarėlio dirbtuvės

Helovynas (Vaiduoklių šventė arba Šiurpnaktis) − tai šventė, vykstanti spalio 31 d. Šios šventės metu vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus, sakydami: „Pokštas arba saldainis“. Daugelis iš moliūgų išsiskaptuoja žibintus ir taip pasipuošia savo kiemus bei namus. Taip pat pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės. Ši šventė išpopuliarėjo JAV, o mūsuose dar vis dažnai girdimi prieštaravimai: švęsti ar nešvęsti. Tiesa, jaunimo tarpe vis dažniau ir dažniau ši šventė minima. Juk taip smagu, kuomet galima pasiausti, vieniems kitus pagąsdinti, „pasimatuoti” numirėlių kostiumus, prisivalgyti saldainių, smagiai praleisti laiką draugų būryje.

Kaip ir kiekvienais  metais Helovynas neaplenkė mūsų mokyklos.

Mokinių taryba kartu su socialine pedagoge Laura Valauskiene, ruošėsi vis labiau mėgstamai Vaiduoklių šventei. Mokyklos erdvės išpuoštos pūstažandžiais moliūgais, kurių skleidžiama šviesa suteikė jaukumo ir šilumos. Šventės dvasią sustiprino laiptais lakstantys vorai, kampe pasislėpęs šikšnorspanių būrys, skambėjo šiurpuliukus kelianti muzika, helovyniški portretai ant sienų, visus perspėjo įvairūs užrašai ant kabinetų durų – įeiti pavojinga. Rytmetinėje prieblandoje gąsdino šmėklos ir vaiduokliai lendantys iš visų kampų.

Didžiausio dėmesio šventėje sulaukė siaubo kambarys, laukęs lankytojų kiekvienos pertraukos metu. Išdrįsusių ten įžengti laukė siaubo labirintas, kuriame buvo pilna šmėklų, numirėlių ir kitų būtybių iš anapusinio pasaulio. Reikėjo įveikti tamsų ir painų labirintą, pilną dūmų, šiurpių garsų ir už kiekvieno kampo atsikratyti puolančių šmėklų. Nepaklusnių laukė  kruvina bausmė. Visus ten apsilankiusius dar ilgai krėtė šiurpuliukai, o matyti vaizdai ilgam išliks atmintyje. Džiaugiamės mokinių tarybos ir socialinės pedagogės Lauros kūrybiškumu, energingumu ir puikiu komandiniu darbu.