Europos kalbų diena

Europos kalbų diena

Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi ir verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga, įtraukė milijonus žmonių iš 46 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Pagrindinė žmonių bendravimo priemonė – kalba. Gražūs žodžiai, posakiai, mintys mus lydi kiekvieną dieną. Mūsų mokykloje mokiniai mokosi lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbų. Kaip ir kiekvienais mokslo metais, taip ir šiais, kalbų mokytojų A.Gratkauskienės ir G.Bagdonienės iniciatyva, Europos kalbų dieną pažymime ir mūsų mokykloje. Šiai dienai paminėti skirtoje veikloje dalyvavo 9-11 klasių mokiniai. Visiems žingeidiems informacijos teikė reklaminiai stendai 1 – jo aukšto fojė. Visi, keliaudami nuo įėjimo, galėjo kas žingsnelį skaityti dailiai mokinių užrašytus pasisveikinimus įvairiomis kalbomis. Europos komisijos atstovybė Lietuvoje visus, norinčius paminėti Europos kalbų dieną, kvietė sužaisti protų mūšį mokyklose, bendruomenėse ir darbovietėse. Šį iššūkį priėmė ir mūsų mokiniai. Visiems buvo smagu pasitikrinti žinias apie Europos šalis, jų kalbas bei simbolius. Proto mūšio nugalėtojais tapo 10 klasė. Žaidime dalyvavusiems mokiniams buvo įteiktos simbolinės dovanėlės.