Mokinių ir mokytojų stažuotės užsienyje. Gegužės mėnesio informacija

Mokinių ir mokytojų stažuotės užsienyje. Gegužės mėnesio informacija

Pavasaris – pats metas kelti sparnus ir pasižvalgyti po platųjį pasaulį. Tačiau ne šiaip sau pasižvalgyti, mėgaujantis atostogomis, o laiką leisti naudingai, įgyjant profesinės patirties. Tokiu tikslu sparnus pakėlė mūsų mokyklos profesijos mokytoja Asta Gratkauskienė ir moksleivė Giedrė Stoškutė. Mokytoja Asta profesinės patirties bei profesinės anglų kalbos įgūdžių semtis vyko į Turkiją, o moksleivė Giedrė – į Italiją. Na o galimybę tai padaryti joms suteikė Erasmus+ programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, mobilumo projektas Nr. 2022-1-LT01-KA121-VET-000053753.

Mokytoja savo stažuotės veiklas įgyvendino Turkijos viešbučio restorano virtuvėje. Ji turėjo galimybę stebėti įvairių patiekalų ir desertų gamybos subtilybes, susipažinti su tradicine turkiška virtuve, darbo organizavimu, darbo kultūra bei tobulinti profesinės anglų kalbos įgūdžius – visa tai ypač svarbu perteikti savo mokiniams, kurių darbo rinkos galimybės jau seniai kerta Lietuvos sienas, pasklinda po ES ir net dar tolimesnes šalis.

Na o Paslaugų ir turizmo skyriaus mokinės Giedrės stažuotė Italijoje truko net tris savaites. Šio laiko pakako patobulinti profesinius įgūdžius specialiųjų poreikių turinčių asmenų dienos centre, kurio lankytojams teko teikti pagalbą įvairiose kasdieninėse situacijose. Tokia patirtis leido išmokti geriau suprasti specialiųjų poreikių turinčių asmenų poreikius, įsigilinti į bendravimo su jais subtilybes, praplėsti patirtį apie įtraukimo į kasdienines veiklas būdus.

Visi žinome, kiek kainuoja kelionės. Dažnai patys net negalime sau to leisti. Na o visos Erasmus+ programos projekto stažuočių išlaidos yra apmokamos projekto lėšomis, ir tai yra labai didelė parama profesinių mokyklų mokiniams bei mokytojams. Raginame visus domėtis galimybėmis ir dalyvauti atrankose. Stažuočių tikrai dar bus! O greta finansinės naudos, kiekvienam stažuotėje pagal šį projektą dalyvavusiam asmeniui, įgyvendinusiam visas numatytas veiklas, išduodami Europass mobilumo dokumentai bei priimančių partnerių stažuotės sertifikatai – kartu su profesinio mokymo diplomais jie turi labai didelę vertę šiuolaikinėje darbo rinkoje.