Žuvininkystės praktinio mokymo centras ir vėl pilnas lankytojų

Žuvininkystės praktinio mokymo centras ir vėl pilnas lankytojų

Žuvininkystės praktinio mokymo centras vėl pilnas šurmulio – gegužės viduryje čia startavo jau ketvirtus metus iš eilės kartu su Žemės ūkio ministerija bei VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra vykdoma pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“. Ši programa yra skirta 1-4 ir 5-8 klasių mokiniams, kurie atvyksta iš visos Lietuvos. O šurmulio tiek daug todėl, kad  tramdyti emocijas, išvydus juokingą kremzlianosį eršketą arba metrinį ūsočių šamą, ne taip ir lengva. Nenuostabu, kad kalbų ir įspūdžių šiems vaikučiams užteks dar ilgam. Jie tuos įspūdžius išreikš piešiniais, rašinėliais, inscenizuotomis istorijomis ir net eilėraščiais, rengs pristatymus, skleis žinią savo mokyklose, miesteliuose, šeimose. Štai taip mūsų mokykla prisideda prie savo – vandenų – krašto garsinimo. O kad žinia sklinda, aišku iš vis gausėjančių lankytojų, kurie net ir iš atokiausių Lietuvos kampelių atvyksta specialiai arba užsuka pravažiuodami pro šalį, nes tikrai ne bet kur pamatysi, kaip didžiuliuose vandens kubiluose vartosi mažučiai, vos 15 gramų sveriantys upėtakiukai arba iki 10-ties kilogramų nusipenėję pasipūtėliai šamai.

Kad būtų lengviau suvokti, kiek gi tų lankytojų sulaukiame, paminėsime keletą skaičių: štai 2020 metais šio projekto veiklų metu žuvininkystės centre apsilankė 1089 mokiniai ir 86 mokytojai, o 2021 metais – 1086 mokiniai ir 94 mokytojai iš visos Lietuvos. Ne mažiau derlingi žada būti ir šie metai. Ylakiai, Kelmė, Kėdainiai, Prienai, Kazlų Rūda, Upytė, Jurbarkas, Mažeikiai, Vilnius – tai tik keletas miestų ir miestelių, po kuriuos projekto dėka sklinda Šilutės ir mūsų mokyklos vardas.

Džiaugiamės, kad esame įdomūs, turime kuo pasidžiaugti ir net pasigirti.