Brandos egzaminų sesijai prasidedant. Informacija abiturientams

Brandos egzaminų sesijai prasidedant. Informacija abiturientams

Pirmadienis – viena svarbiausių dienų mūsų dvyliktokams. Šią dieną jų laukia rimtas išbandymas – lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Jį laikys net 89 mokyklos abiturientai (82 pasirinko mokyklinį ir 7 – valstybinį egzaminą). Linkime jiems sėkmės ir primename saugumo reikalavimus, taikomus šių metų brandos egzaminams.

Visiems abiturientams ir kitiems laikantiesiems brandos egzaminus  bus sudarytos sąlygos juos laikyti vėliau, pakartotinės sesijos metu, jei į egzaminą negalės atvykti dėl COVID-19 ar kitos ligos. 

Jei nutiktų taip, kad abiturientas serga koronaviruso infekcija ir pakartotinės sesijos metu, abiturientas arba jo artimieji turi apie tai pranešti mokyklos vadovui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po egzamino. Mokinys nuo pasirinktų ir nelaikytų brandos egzaminų bus atleistas.

Jei brandos egzaminų metu paaiškės, kad kuris nors abiturientas susirgo koronavirusu, artimo kontakto faktas turės būti vertinamas individualiai. Izoliuotis turėtų tik tie abiturientai, kurie turėjo ilgalaikį artimą kontaktą su susirgusiuoju. Kas turi izoliuotis, sprendžia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, apklausę susirgusį asmenį ir iš jo sužinoję apie arti buvusius asmenis.

Jeigu pakartotinės sesijos metu abiturientas privalo izoliuotis, palikti izoliavimo vietą ir laikyti brandos egzaminą pakartotinėje sesijoje gali, jei ne seniau kaip 48 val. iki egzamino atliko SARS-CoV-2 PGR tyrimą, gavo neigiamą tyrimo rezultatą ir egzamino dieną nejaučia jokių ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių, jei prieš patenkant į brandos egzamino centrą atliko greitąjį antigeno testą ir jo rezultatas yra neigiamas. Apie dalyvavimą egzamine privaloma informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ne vėliau, kaip 48 val. iki egzamino pradžios, nurodant brandos egzamino centrą, kuriame vyks egzaminas.

Brandos egzaminai bus organizuojami laikantis saugumo reikalavimų

Vykstant į brandos egzaminus šįmet visiems abiturientams reikia turėti ne tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bet ir nepamiršti apsauginės kaukės. Egzaminų metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jei privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato karantino režimą ar ekstremalią situaciją reglamentuojantys teisės aktai.

Egzaminų vykdytojams nedraudžiama, suabejojus dėl egzaminą laikyti atvykusio mokinio tapatybės paprašyti, kad jis, saugiu, ne mažiau kaip dviejų metrų atstumu, trumpam nusiimtų veido kaukę, respiratorių ar kitą apsauginę priemonę.

Egzaminų metu kandidatams ir egzaminų vykdytojams privalu išlaikyti ne mažesnį kaip dviejų metrų atstumą vienam nuo kito. Kaip ir anksčiau, abiturientams galės į egzaminus atsinešti geriamojo vandens asmeniniam naudojimui.