Mokiniai apsilankė H. Šojaus muziejuje

Mokiniai apsilankė H. Šojaus muziejuje

17D, 17V, 19VS, 18DS,18VS grupių mokiniai, lydimi savo auklėtojų, aplankė H.  Šojaus muziejuje veikiančią parodą ,,Gera prekė pati save giria”.

Etnografė muziejininkė Asta Bartkevičiūtė trumpai papasakojo apie XVI a. pabaigos – XX a. žmonių susibūrimo vietą – Šilutės turgų, o įėjus į patalpą, paruoštą pagal to laikmečio stilių, buvo galima užuosti ir to laikmečio kvapą…

Mokiniai stebėjosi kiaušiniais, kurie būdavo kruopščiai vyniojami į skudurėlius, kad saugiai pasiektų pirkėją, ir sviestu, kuris džiugindavo ne tik skrandį, bet ir akis – būdavo ypatingai pagražinamas. O kur dar indai, įrankiai, rankdarbiai ir, žinoma, nuotraukos, kurios bylojo apie šio laikotarpio gyvenimą!

Visus smagiai nuteikė pro šalį einančios muziejaus direktorės I. Skablauskaitės replika, kuri privertė pažvelgti ,, link upės”. Ji sakė, kad tuomet žuvis traukdavo dideles, net iki 80 kg. o ungurys nebuvo delikatesas.

Po parodos mokiniai dar aplankė H. Šojaus surinktą ir ateities kartoms paliktą kolekciją – vaikinai žavėjosi medžioklės ir kelionių trofėjais, merginas domino sietynai, ornamentai, taigi, visi turėjo kur paganyti akis. Gal todėl laikas muziejuje ir neprailgo.