Rūkymui – NE

Rūkymui – NE

Kiekvienais metais gegužės 31-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Primenama, kad rūkymas – viena iš pagrindinių mirties priežasčių. Net vieną dieną nerūkant, jau žengiamas svarbus žingsnis sveikesnio gyvenimo link ir gali sumažinti vėžio ir kitų susirgimų riziką.

Gegužės 30d. Šilutės profesinio mokymo centre vyko protmūšis „Rūkymui – NE“. Protmūšyje dalyvavo 5 komandos. Čia mokiniai turėjo galimybę praplėsti žinias apie rūkymo žalą, sužinoti su rūkymu susijusią susirgimų statistiką bei gerai ir linksmai praleisti laiką. Renginio pabaigoje, visos jame dalyvavusios komandos, buvo apdovanotos Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais ir padėkos raštais.

Patarimai metantiems rūkyti:

Svarbiausias dalykas atsisakant žalingo įpročio – tai tavo stiprus pasiryžimas ir motyvacija, kad tikrai nori mesti rūkyti. Tad pirmiausia, susidaryk sąrašą visų priežasčių, kodėl nori mesti rūkyti, kokia tau iš to bus nauda (pvz.: rodysiu gerą pavyzdį savo vaikams, sutaupysiu pinigų nebepirkdamas cigarečių, nebekosėsiu rytais ir panašiai). Taip pat apgalvok ir susirašyk būdus, kaip galėtum nugalėti tave galimai užplūsiantį norą užsirūkyti. Sąrašą visuomet turėk po ranka, nes jis padės tau išlikti motyvuotam, suteiks stiprybės.

Vadovaukis strategija, padėsiančia sumažinti stiprų norą užsirūkyti: stenkis nerūkyti bent artimiausias 7-10 min., kol noras atslūgs, atlik gilaus kvėpavimo pratimus, gerk vandens ir užsiimk kokia nors veikla.